voda lieči

Využi tieto liečivé vyhody vody doma

V Japonsku je bežné piť vodu každé ráno a to hneď po prebudení sa. Prečo tomu tak je?

Najnovším trendom je pitie vody ráno, okamžite po zobudení keď vyjdete z postele. Vedci potvrdili, že jej medicínska hodnota je pre naše zdravie absolútnym prínosom.

Pitie vody po hneď zobudení sa spája s prevenciou aj s liečbou veľkého množstva chorôb, ako napríklad:

Bolesť hlavy, Artritída, Srdcové problémy, Epilepsia, Obezita, Tuberkulóza, Meningitída, Ochorenia obličiek, Gastritída, Cukrovka, Zápcha

Voda vs. zdravé a štíhle telo?

“Čo mám jesť?” je najčastejšia prvá otázka človeka odhodlaného schudnúť, začať zdravšie žiť… Odpoveď je jednoduchá – začni piť vodu, pretože naše telo sa zo 70% skladá z vody. Vodu potrebuje každá 1 bunka na každodenné fungovanie.

Vieš, koľko percent jednotlivých orgánov nášho organizmu tvorí voda?

kolko vody je v organoch
Obr. Kolko vody je v organoch? (zdroj: Innerlight)

Aké choroby sa dajú takýmto spôsobom vyliečiť?

Výskum ukázal, že pri použití uvedenej metódy je na vyliečenie rôznych ochorení potrebné dodržiavať daný režim určitý počet dní, v závislosti od typu ochorenia.

  • Tráviace problémy – 10 dní
  • Vysoký krvný tlak – 30 dní
  • Cukrovka – 30 dní

Ako a koľko vody treba ráno vypiť?

Ak chceš vyťažiť maximum pre svoje zdravie, dodržuj tieto 3 pravidlá:

Pravidlo č.1

Ihneď po prebudení (predtým ako urobíš čokoľvek iné) vypi 2-3 poháre vody.

Ak neviete vypiť naraz toľko, začnite s 1 pohárom. Po týždni pokračujte s 2 pohármi a tretí týždeň už budeš začínať svoj deň s 3 pohármi.

Pravidlo č.2

Pi čistú, nebublinkovú vodu.

Môžeš si napustiť z kohútika, nechaj chvíľu, nech vyprchá chlór. Pre lepšiu chuť si môžeš pridať citrónovú šťavu

Pravidlo č.3

Predtým než čokoľvek zješ alebo vypiješ, počkaj aspoň 30-45 minút, kým sa tvoje trávenie naštartuje.

Poznámka na záver: Pitie vody nemá žiadne vedľajšie účinky. Pitie vody, správna výživa pohybová aktivita sú hlavné spôsoby ako si zlepšíš a udržíš kvalitu života.


 

voda lieci

Ako využiješ vodu doma pre svoje zdravie

I. Pálenie záhy

Pálenie záhy je signálom nedostatku vody v hornej časti gastro-intestinálneho traktu. Užívanie liekov pri liečbe týchto ťažkostí nie je správne. Na vine je dehydratácia, telo trpí v dôsledku nedostatku vody.

Lieky proti páleniu záhy v stave dehydratácie spôsobujú zápal žalúdka a dvanástnika, hiátovú herniu, vredy a nakoniec rakovinu v zažívacom trakte, vrátane pečene a pankreasu.

II. Voda zabraňuje vzniku artritídy a napomáha pri jej liečbe

Reumatické bolesti kĺbov – artritída – sú signálom nedostatku vody v organizme. To môže mať vplyv na mladých aj starších. Užívanie liekov (najmä liekov proti bolesti) vystavuje osobu, ktorá má tento problém ďalším poškodeniam organizmu. Príjem dostatočného množstva vody a malé množstvo soli rieši tento problém.

III. Voda zabraňuje bolestiam chrbta a napomáha pri ich liečbe

Bolesti dolnej časti chrbta a ankylózna artritída chrbtice sú príznaky nedostatku vody v chrbtici, kde dochádza k vyschýnaniu medzi platničkových priestorov (vodných vankúšov, ktoré tvoria oporu a nesú váhu tela).

Tento problém by mal byť liečený so zvýšeným príjmom vody – nie liekmi.

Nerozpoznanie artritídy dolnej časti chrbta ako známky dehydratácie a liečiť ich s utišujúcimi liekmi proti bolesti, akupunktúrou, a nakoniec operáciou.. spôsobí, že bunky chrupavky v kĺboch budú ďalej odumierať kvoli osteoporóze.

Toto bude ďalej bude spôsobovať deformity chrbtice a končatín.

Lieky proti bolestiam spôsobujú špecifické život ohrozujúce komplikácie.

IV. Voda zabraňuje vzniku angíny pectoris a napomáha pri jej liečbe

Bolesť srdca – angína pectoris (AP) – je známkou nedostatku vody v srdci (tiež v pľúcach). AP by mala byť liečená so zvýšeným príjmom vody, kým pacient nemá bolesti a nie je nezávislý na liekoch.

Lekársky dohľad je v poriadku, avšak zvýšený príjem vody je liekom na toto ochorenie.

V. Voda zabraňuje vzniku migrény a napomáha pri jej liečbe

Migréna je známka nedostatku vody pre mozog a oči.

Typ dehydratácii, ktorá spôsobuje migrénu, by mohol napokon spôsobiť zápal zadnej časti oka a stratu zraku.

VI. Voda zabraňuje vzniku kolitídy a napomáha pri jej liečbe

Kolitída – bolesť v črevách – je signálom nedostatku vody v hrubom čreve. Je spojená so zápchou, pretože hrubé črevo sa snaží využiť do poslednej kvapky vodu z exkrementov. Kolitída, ako príznak dehydratácie, spôsobuje trvalé zápchy.

Tie môžu spôsobiť divertikulitídu, hemoroidy a polypy, a výrazne zvýšiť možnosť vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka.

VII. Voda a soľ preventívne napomáhajú pri liečbe astmy

Astma, ktorá ovplyvňuje 14 miliónov detí a zabije ročne niekoľko tisíc z ich, je komplikácia zapríčinená dehydratáciou tela.

Voľný priechod vzduchu pri astme spôsobuje dehydratáciu tela vo forme pár. Zvýšený príjem vody zabráni astmatickým záchvatom.

Astmatici musia tiež užívať viac soli a rozbiť hlienové zátky v pľúcach, ktoré bránia voľnému prúdeniu vzduchu do a zo vzdušných vakov.

Hypertenzia je stav adaptácie organizmu na všeobecné sucho. Keď je nedostatok vody v organizme všetky krvné cievy zásobujú vodou životne dôležité bunky.

V rámci mechanizmu reverznej osmózy, keď sa voda z krvného séra filtruje a vstrekuje do dôležitých buniek prostredníctvom mikro otvorov v ich membránach, v „procese vstrekovania“ je potrebný vysoký tlak.

Rovnako ako my injekciami, telo naraz vstrekuje vodu do desiatok biliónov buniek.

VIII. Voda a niektoré soli vrátia krvný tlak späť do normálu

Hypertenzia nie je uznávaná ako jeden z hlavných ukazovateľov dehydratácie v ľudskom tele. Liečenie diuretikami, zapríčiňuje ďalšiu dehydratáciu, čím telo bude v čase spôsobiť prekážajúce cholesterolu srdcových tepien a tepien, ktoré idú do mozgu. To spôsobí infarkt a menšie alebo masívne údery, ktoré paralyzujú srdce. Často pri tom dochádza k ochoreniu obličiek. To spôsobí poškodenie mozgu a neurologické poruchy, ako je Alzheimerova choroba.

IX. Voda pomáha liečiť príznaky diabetes u adolescentov

Príznaky diabetes u mládeže je ďalší adaptívne štádium ťažkej dehydratácie ľudského organizmu. Ak nie je k dispozícii zodpovedajúci obsah vody v obehu, mozog má prioritnú potrebu vody, uvoľňovanie inzulínu je inhibované. Aby sa zabránilo inzulínu tlačí vodu do všetkých telesných buniek. Pri diabetes, len niektoré bunky dostávajú bazálny prídel vody na prežitie. Voda a trochu soli je riešením.

Ak sa za nástup diabetes neuzná ako komplikácia spočívajúca v dehydratácii, neskôr môže spôsobiť masívne poškodenie ciev celého tela. Následne môže dôjsť k strate prstov, chodidiel a nôh vplyvom gangrény. Dochádza aj k poškodeniu očí, dokonca k slepote.

X. Voda znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Vysoká hladina cholesterolu je ukazovateľom začiatku vyschýnania organizmu.

Cholesterol je ako „íl“ – materiál, ktorý obsahujú medzery niektorých bunkových membrán, ako ochranu proti strate základného obsahu vody a vplýva na osmoticky silnejšiu krv, ktorá koluje v ich blízkosti.

Cholesterol, okrem toho, že sa používa pri stavbe membrán nervových buniek a hormónov, a tiež predstavuje akýsi “štít” proti výmene vody u ďalších životne dôležitých buniek, u ktorých by za normálnych okolností fungovala výmena vody cez ich bunkovej membrány.


 

Pi vodu

5+1 Mýtov o vode

1) „Balená voda je lepšia ako voda z vodovodu“.

NIE!

Voda používaná pre balenú vodu sa nesmie vôbec upravovať. Nesmie sa do nej nič pridávať – teda ani dezinfekčné činidlo. Preto sa často zabezpečuje UV žiarením. Kvalita balenej vody je ovplyvnená napr. spôsobom dezinfekcie, zvoleným obalom, technológiou plnenia, uskladnením. Účinky denného svetla a zmien teploty môžu spôsobiť uvoľňovanie zdraviu škodlivých chemických látok z PET fliaš.

2) „Chlór spôsobuje biele zafarbenie“.

NIE!

Nie je to chlór, ktorý spôsobuje „mliečne“ zafarbenie, ale drobné bublinky  vzduchu, ktoré nemajú žiaden vplyv na kvalitu vody. Ak chcete tieto mini bublinky odstrániť, stačí, ak necháte vodu chvíľu odstáť.

3) „Voda obsahuje veľa chlóru“.

NIE!

Ide o dezinfekčný prostriedok, ktorý každého chráni pred náhodnou sekundárnou kontamináciou vody a teda chlór je do vody pridávaný pre našu bezpečnosť. Pre zachovanie bakteriologickej nezávadnosti vody sa na rôznych úsekoch distribučnej siete pridáva priemerne 0,05 až 0,3 miligramu chlóru na jeden liter vody. V malých dávkach je chlór zdravotne neškodný.

4) „Tvrdá voda je nekvalitná“.

NIE!

Zo zdravotného hľadiska dávame prednosť tvrdšej vode. Vápnik a horčík, ktorých obsah určuje tvrdosť vody, sú pre ľudský organizmus veľmi dôležité a prirodzene zlepšujú chuťové vlastnosti vody.

5) „Hrdzavohnedé zafarbenie predstavuje zo zdravotného hľadiska riziko pre človeka“.

NIE!

Toto zafarbenie spôsobujú častice oxidu železa a mangánu. Ich zvýšený výskyt nepredstavuje riziko pre ľudský organizmus, spôsobuje len zmenu vzhľadu a chuti.

6.) „S automatickou umývačkou riadu minieš viac vody ako pri ručnom umývaní.“

NIE!

Ak umývaš riad 2x denne, minieš spolu až do 70l vody. Ak naplníš umývačku 1x za deň, spotrebuješ asi 20 litrov vody.

Najdôležitejšie zhrnutie na záver:

kolko vody ma clovek vypit
Koľko vody má človek vypiť? (zdroj: Innerlight)

Prečítaj si tiež:

 

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

kaliper
Proti chrápaniu
Proti chrápaniu
Proti chrápaniu
kaliper
Scroll to Top